Parohia Buna Vestire din SloboziaNoutati
26-11-2019 13:32

Moș Crăciun pe internet

În parohia „ Buna Vestire” din Slobozia,  cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu se desfășoară  proiectul  „ Un bănuț pentru brăduț”.

În cadrul acestui program, în prima săptămână din postul Nașterii Domnului, un tânăr căruia primăria  i-a repartizat o locuință socială, a primit, din partea comunității parohiale, mobilier ( canapea, fotolii, comodă ) și o butelie de aragaz.

Bunurile au fost donate, la inițiativa unei fiice a parohiei noastre, prin distribuirea, pe un site de socializare a demersului de întrajutorare.

De la alte persoane generoase, tânărul, provenit dintr-un centru social, a primit și un aragaz.

Programul nostru continuă și, mulțumindu-le generoșilor donatori, ne pregătim pentru a vesti   prin fapte de caritate, dragostea lui Dumnezeu și Nașterea Fiului Său.