Sfântul Nicolae, ocrotitorul celor necăjițiNoutati
03-12-2019 16:08

În cadrul Programului „Un bănuț pentru brăduț, desfășurat cu binecuvântarea Prerasfințitului părinte episcop  Vincențiu,  cu ocazia    apropiatei prăznuiri a  Sfântului Nicolae, ocrotitorului parohiei noastre, enoriașii milostivi au trimis un mic dar persoanelor cu nevoi speciale de la centrul de asistență din Cartierul Bora.

Au fost donate 47 kg. de fructe și câteva baxuri cu produse de panificație.

Gestul  acestor creștini  a fost începutul unui parteneriat între parohie și centrul de asistență socială.

Mulțumim doamnei directoare care ne-a permis să ajungem la cei pe care îi îngrijește și sperăm să revenim cât de curând.