O carte pentru Moș CrăciunNoutati
14-12-2019 20:02

În cadrul colectei de Crăciun, desfășurată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu,  Parohia „ Buna vestire” din Slobozia, vă invită, duminică, 22 XII, 2019, să oferiți moșului darnic cărțile de care vă puteți despărți.

Puteți, deasemenea, să luați, pentru 2 lei, orice carte adusă de un cititor la fel de generos ca și dumneavoastră.

Bănuții vor fi prefăcuți în daruri pentru cei la care sunetul zurgălăilor ajunge mai stins.

Un bănuț pentru brăduț: Dați doi lei pentru o carte și o veți citi cu gândul la zâmbetul unui copil la care a ajuns, în sfârșit, Moș Crăciun.