Daruri de la cei care îl așteaptă pe Moș CrăciunNoutati
20-12-2019 11:17

Elevii Liceului Pedagogic  „Matei Basarab”, din Slobozia, au organizat un târg de Crăciun, cu decorațiuni confecționate și oferite donatorilor.

Din fondurile strânse s-au achiziționat  alimente, care, prin intermediul parteneriatului  Școală -Biserică,  au fost  dăruite  unor beneficiari ai activității filantropice desfășurate de parohia noastră.

Au beneficiat de dragostea dăruitorilor persoanele aflate în Centrul Multifuncțional Bora și opt familii din parohia noastră.

Mulțumim copiilor generoși  și le felicităm pe doamnele directoare și pe dascălii, care, cu dragoste și răbdare, îi învață marea lecție a iubirii de semeni.