De Crăciun, o carte merge mai departeNoutati
23-12-2019 17:17

În cadrul colectei din postul Nașterii Domnului, ce se desfășoară cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, duminică, 22. XII.2019, la parohia noastră a avut loc activitatea „O carte pentru Moș Crăciun”.

Oameni generoși au donat cărți, iar iubitorii de lectură au putut să le achiziționeze pentru suma simbolică de doi lei.

Peste 200 de volume și-au găsit o nouă casă, iar fondurile strânse vor fi folosite pentru a împodobii sărbătorile celor care au trebuință de ajutor.

Mulțumim Bunului Dumnezeu și tuturor celor implicați ( consilieri, tineri voluntari și enoriași)  și promitem că vom relua acesată inițiativă.

Mai avem cărți, mai avem donatori care au făgăduit noi volume, și , cu siguranță, mai sunt și lectori generoși.