„Donează sânge! Salvează o viață!”

În dimineaţa zilei de vineri, 27 noiembrie, preoții și credincioșii din Cercul Pastoral nr. 2, Protopopiatul Slobozia au mers la Centrul Județean de Transfuzii pentru a li se recolta sânge. Din parohia noastră au fost prezenți câțiva enoriași și precucernicul părinte Roman Cristian Păun.Acțiunea face parte din campania „Donează sânge! Salvează o viață!”, şi are ca scop salvarea de vieți prin donarea de sânge.

Mobilizarea făcută de Episcopia Sloboziei şi Călăraşilor a început în urmă cu aproximativ o lună, exact în ziua fatidică a incendiului din Club Colectiv şi va continua atâta timp cât criza de sânge din spitale se menţine.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...