Sfântul Ierarh Nicolae- Hramul parohiei noastre

Sfântul Ierarh Nicolae a fost sărbătorit asăzi, cu bucurie duhovnicească și credință statornică, de către credincioșii parohiei noastre. Biserica în care ne rugăm și întrega enorie îl au ca hram,ocrotitor și mijlocitor pe Ierarhul din Mira Lichiei .Sărbătoare a fost și prilej de creștinească agapă, celor prezenți la slujbă, dar și persoanelor aflate în dificultate și asistate de către parohia noastră,împărținduli-se pachete de alimente. Aproximativ 200 de persoane s-au bucurat de darurile pregătite prin grija comitetului parohial..
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...