ARMONII DE PRIMĂVARĂ

Duminică, 8 martie, prin grija preacucernicului părinte Roman Cristian Păun și cu sprijinul logistic/organizatoric al doamnei Clementina Tudor, manager al Centrului Cultural UNESCO „Ionel Perlea” Ialomița, enoriașele, dar și enoriașii parohiei noastre, au avut o plăcută surpriză.

 Toți, cei care au dorit, au forst invitați să participe gratuit la spectacolul  de muzică  „Armonii de primăvară”, desfășurat în sala de la Centrului Cultural „Ionel Perlea”.

Acompaniați la pian de Asist. Univ. Ludmila Calab, au încântat publicul următorii soliști: Erica Cuzminschi,  Matei Păun, Nicoleta Georgescu, Diana Gheorghe- soprană, Ariana Elena Gălbenuș- soprană și Lăcrămioara Crihană- mezzosoprană.

Este a doua oară când, o parte dintre interpreți, printre care și fiul părintelui Roman Cristian, oferă un dar muzical enoriașilor din parohia noastră.

Mulțumim tuturor celor care au ostenit la oferirea minunatului dar.


0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...