Program social filantropic demarat în parohia Bunavestire Slobozia

            În ziua de 30 mai 2021, în Parohia Bunavestire din municipiul Slobozia, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu s-a demarat programul social filantropic  „Lada cu bucate”. Enoriașii milostivi aduc la biserică și pun, în lada rânduită, pachete cu alimente, pe care, după slujbă, responsabilii cu activitatea filantropică le distribuie persoanelor nevoiașe.

            Astfel, în ajunul zilei copiilor, în parohia noastră, cu binecuvântarea Preasfințitului Episcop Vincențiu, preacucernicul părinte  Roman Cristian Păun a adus bucurie unui număr de 15 copii din comunitatea parohială. Copiii, proveniți din familii cu dificultăți financiare, au primit vizita preacucerniciei sale și daruri constând în dulciuri și alimente.

            Mulțumim enoriașilor care ne ajută, prin donații, să alinăm lipsurile celor care au nevoie de ajutor și ne rugăm Bunului Dumnezeu să le răsplătească generozitatea.

 

 A consemnat părintele  Paroh Stanciu Dragoș Gabriel

 

0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...